Убедителният успех свали поне малко от напрежението върху селекционера на "лалетата" Гуус Хидинк след лошото начало за тима в кампанията за Евро 2016, информира БТА.

Робин ван Перси даде начало на головата серия в 6-а минута. С по два гола се отличиха Ариен Робен (35, 82) и Клаас-Ян Хунтелаар (42, 89), а веднъж се разписа Джефри Брума (77). Холандците имат 6 точки и заемат трето място в група А.

Уелс измъкна точка при гостуването на Белгия в Брюксел в мач от група Б, завършил 0:0. Точката остави уелсците на върха в класирането с 8 точки преди другия мач от групата тази вечер Израел - Босна.

"Страхотен резултат за нас и то срещу отбор - четвъртфиналист на световното първенство", коментира крилото на Уелс Гарет Бейл.

В другия мач от група Б Кипър разгроми Андора с 5:0. Йоргос Ефрем вкара хеттрик за Кипър и стана първият футболист от тази страна, вкарал три гола в квалификационен мач.