Байерн Мюнхен и Шалке 04 завършиха при резултат 1:1 в двубой от 19-ия кръг на германската Бундеслига. Байерн остана с човек по-малко в 17-ата минута, след като Жером Боатенг фаулира в наказателното поле Сидни Сам и получи директен червен картон. Ерик Чупо-Мотинг изпълни слабо дузпата и Нойер успя да улови, запазвайки равенството. През втората част домакините стигнаха първи до попадение след гол с глава на Робен в 67-ата, но пет минути по-късно Хьоведес възстанови равенството, което донесе и точка на гостуващия тим. След спокойни първи минути на „Алианц Арена” грешка в защитата на домакините доведе до дузпа в полза на Шалке. Сидни Сам бе изведен добре в наказателното поле на Байерн, но бе повален грубо от последния в защитата Жером Боатенг, който закъсня с влизането си и логично бе изгонен.