Бентеке запази добрата си форма с нов гол, който падна в 35-та минута. Белгийският национал, който наниза хеттрик в мрежата на "Куинс Парк Рейнджърс" през седмицата, вкара осмото си попадение в рамките на шест мача, след като засече с глава центриране и с това оформи крайното 1:0.

Шерууд пък взе своя малък реванш срещу ръководството на "Тотнъм", което го уволни през миналия сезон на английското първенство по футбол.

"Саутхемптън" се наложи с 2:0 срещу "Хъл Сити" като домакин. Попаденията в полза на "светците" вкараха Джейми Уърд-Прайс от дузпа в 57-та минута и Грациано Пеле в 82-та.

В друг мач от 32-ия кръг на Висшата лига на Англия, "Лестър Сити" надви "Уест Бромич" с 3:2, с което "лисиците" се доближиха на три точки от първия над чертата - "Хъл Сити".

С още една точка аванс е "Съндърланд", който загуби с 1:4 от 11-ия в класирането "Кристъл Палас".

В късния мач от английската висша лига "Арсенал" спечели гостуването си на "Бърнли" с минималното 0:1. Точен за "артилеристите" бе Аарън Рамзи в 12-ата минута на срещата.