Поставеният под номер 2 Федерер елиминира уругваеца Пабло Куевас със 7:6(3), 6:4. Така швейцарецът, който търси първа титла в кариерата си в италианската столица, избегна ранно отпадане както миналата година, когато загуби първия си мач от Жереми Шарди.

Федерер пласира 8 аса и не даде нито една възможност за пробив на Куевас в мача при успеха за 81 минути. В спор за място на четвъртфиналите швейцарецът ще срещне Кевин Андерсън (Южна Африка).

Сърбинът Виктор Троицки също продължава напред. Той наниза 16 аса и елиминира 11-ия в схемата Фелисиано Лопес (Испания) с 6:7(2), 6:4, 6:3 след 2:14 часа игра, а в третия кръг ще срещне номер 5 Кей Нишикори (Япония), предаде БТА.

Белгиецът Давид Гофен пък се справи с 13-ия поставен Жо-Вилфрид Цонга (Франция)с 6:2, 4:6, 7:5 след малко повече от два часа и половина, а следващият му съперник ще бъде Анди Мъри (Великобритания).