Поставеният под номер 6 Димитров се наложи над победителя в надпреварата през 2010 година Сам Куери (САЩ) с 4:6, 6:3, 6:4, информира БТА.

Двубоят беше довършен днес, след като снощи беше прекъснат заради тъмнина след края на втория сет. В крайна сметка 24-годишният хасковлия пласира 13 аса и стигна до успеха след общо 1:40 час игра. Димитров се спаси от ранно отпадане, след като успя да постигне обрат от 1:3 гейма вчера.

В доиграването днес, което продължи 30 минути, българинът имаше превъзходство, като не даде нито една възможност за пробив на съперника си. Той можеше да вземе подаването на американеца в петия гейм, но пропиля аванс от 40:15. Хасковлията все пак реализира решаващ пробив за 5:4 и след това без проблеми затвори мача при собствен сервис.

Димитров си осигури 45 точки за световната ранглиста и 20060 евро, а за място на четвъртфиналите той ще срещне победителя от мача между Жил Мюлер (Люксембург) и Михаил Южний (Русия).