Двата колоса записаха победи съответно над "Аугсбург" и "Хановер" в срещи от 4-ия кръг на първенството.

На "Алианц Арена" баварците бяха изненадани малко преди почивката, след като Александър Есвайн изведе гостите напред. Възпитаниците на Пеп Гуардиола успяха да изравнят чак в 77-та минута чрез Роберт Левандовски, а в 90-та минута Томас Мюлер донесе трите точки на шампионите от дузпа, съобщи БГНЕС.

"Борусия" също трябваше да прави обрат, след като изостана рано при гостуването си на "Хановер" след гол на Артур Собиеч. Пиер-Емерик Обамеянг и Хенрих Мхитарян обърнаха резултата до почивката, но Собиеч възстанови равенството в 53-та минута. Автогол на Фелипе и ново попадение на Обамеянг оформиха крайното 4:2 в полза на Дортмунд.