Португалският нападател излезе начело в листата при голмайсторите в Примера дивисион и е най-добрият реализатор в историята на столичани в шампионата със своите общо 230 гола в 202 двубоя. Роналдо изпревари легендите Раул и Алфредо ди Стефано, съобщи БТА.

Португалският национал откри резултата още в седмата минута с точен удар до гредата. Десет минути след това Кристиано се разписа от дузпа, а в 20-ата минута резултатът беше 3:0 в полза на гостите. В 29-ата минута Роналдо подаде към непокрития в наказателното поле Карим Бензема и резултата набъбна на 4:0.

В 61-ата минута Роналдо покачи аванса на столичани на пет гола, а девет минути преди края отново той вкара петия си гол и оформи крайното 6:0.

По-късно днес е дербито между "Атлетико Мадрид" и "Барселона".