Бившият тим на Луис Енрике досущ като миналия сезон (когато победи каталунците на "Камп Ноу") отново спретна неприятна изненада за специалиста и този път разби селекцията му с категоричното 4:1, съобщи Гонг.

Срещата започна много равностойно, като още в тези минути се видя, че "Селта" играе пределно мобилизиран. Момчетата на Мануел Берицо търпеливо чакаха своя шанс и голът дойде в 26-ата минута след ефектно изпълнение на Нолито. Центриране от десния фланг се разходи през цялата отбрана на "Барса", за да стигне до 28-годишния играч в другия край на наказателното поле, а той без замисляне прехвърли Марк-Андре тер Стеген с феноменален изстрел в левия горен ъгъл – 1:0.

Само 4 минути по-късно кошмарна изява на Жерар Пике излезе солено на гостите. Защитникът не можа да овладее добре топката в центъра на терена, Нолито притича, отне я и веднага даде пас към  Аспас. Нападателят пробяга около 30-40 метра с топката, преди елегантно да копне топката над излезлия напред вратар – 2:0.

Шокът в редиците на "Барселона" беше пълен и почивката с нищо не помогна на "блаугранас". В 52-ата минута Аспас успя да прекара подаването си между Пике и Хавиер Масчерано, а шутът на Нолито мина агонизиращо близо покрай гредата.

Само три минути по-късно Аспас покачи на 3:0. Всичко започна с посредствено изпълнен корнер от "Барса", който даде начало на контраатака. Нолито намери Аспас отляво, а той чукна топката над Дани Алвеш, надбяга го и след това преодоля Тер Стеген.

Едва тогава "Барса" даде признаци за събуждане. В 59-ата минута Неймар засече над вратата добро центриране на Луис Суарес, а 2 минути след това Серхи Роберто принуди вратаря Алварес да покаже класа. Последваха изключителни минути, в които "Селта" не веднъж и два пъти имаше шансове тотално да довърши опонента чрез Нолито и Фабиан Ореяна, докато в другия край на полето Алварес спаси опасен изстрел на Неймар, а Дани Алвеш от изключително чиста позиция не можа да засече във вратата центрирането на Андрес Иниеста.

"Барса" стигна до почетно попадение в 80-ата минута. Лео Меси намери Неймар с чудесно меко подаване над отбраната на "Селта" и бразилецът от воле разстреля Алварес за 1:3.

Само три минути по-късно обаче Гуидети сложи точка на спора след чудесна работа на Ореяна. Техничарят центрира в наказателното поле, където Пике сбърка и за шведа нямаше никакъв проблем да оформи крайното 4:1.