Килиян Мбапе направи хеттрик, Радамел Фалкао добави други два гола, а Монако разнищи Метц с 5:0 на „Луи II” в 25-ия кръг на Лига 1 и си върна преднината от три точки на върха пред шампиона Пари Сен Жермен. В седмата минута Фалкао получи прехвърлящ пас през центъра и хитро чукна с глава до себе си за младия талант Килиян Мбапе, който вкара в долния ляв ъгъл. Само три минути по-късно Алмами Туре центрира отдясно, Радамел Фалкао изпревари пазача си на първа греда и вкара ниско през ръцете на вратаря за 2:0. Разликата продължи да расте с бързи темпове и в 20-ата минута Фабиньо намери с дълъг пас наляво Мбапе, който се нагласи и по диагонала ниско вкара трети гол. Пет минути след почивката Бошилия се измъкна от противник и пусна в наказателното поле за Мбапе, който просто търкулна покрай вратаря за 4:0. След още пет минути Бенджамин Менди центрира остро отляво и Фалкао на първа греда заби високо под гредата с протегнат крак за 5:0. До края Монако съжали съперника и спря да вкарва. Резултати, голмайстори и програма в 25-ия кръг на Лига 1: Монако – Метц 5:0 1:0 Мбапе ‘7 2:0 Фалкао ‘10 3:0 Мбапе ‘20 4:0 Мбапе ‘50 5:0 Фалкао ‘55 Нанси – Монпелие 0:3 0:1 Мбенза ‘10 0:2 Муние ‘19 0:3 Мбенза ‘60 Тулуза – Бастия 4:1 1:0 Делор ‘38 2:0 Брайтвайт ‘43 2:1 Онианге ‘53      Червен картон: Каюзак ‘62      Червен картон: Сейнт-Руф ‘75 3:1 Брайтвайт ’76 /дузпа/ 4:1 Диоп ‘86 Лил – Анже 1:2 0:1 Капел ‘20 1:1 Бисума ‘27 1:2 Томас ‘59      Червен картон: Бисума ’83 /Лил/ Дижон – Каен 2:0 1:0 Абейд ‘40 2:0 Диони ‘86 от петък: Бордо – ПСЖ 0:3 В неделя: 16:00 Рен – Ница 18:00 Сент Етиен – Лориен 22:00 Нант - Марсилия