Реал Мадрид спечели с 3:1 гостуването на последния Осасуна в двубой от 22-ия кръг на Примера дивисион. Столичани срещнаха сериозен отпор особено през първата част, която двата тима си размениха по един гол, но след почивката съпротивителните сили на домакините спаднаха и „белия балет” записа още два гола в сметката си. След успеха отборът на Зинедин Зидан изпревари Барселона в класирането и вече има 49 точки, с една повече от каталунския гранд. Осасуна остава на последно място с 10 точки и все по-малък шанс за спасяване на сезона. Домакините започнаха уверено двубоя без видимо да показват притеснение от разликата в класирането, Осасуна изоставаше зад Реал на цели 36 точки. В 9-ата минута Ромеро намери Ривиере в пеналта на гостите, но Навас реагира бързо и успя да извлече максимум от ситуацията, френският нападател изкара в аут. Кошмарен сблъсък между Иско и Бонин в 13-ата минута доведе до принудителна смяна в състава на Осасуна. Звездата на „Кралския клуб” Кристиано Роналдо откри резултата в мача с първия си удар в мача.