Сред тях е и родният шампион "Лудогорец", който завърши наравно 1:1 с "Хофенхайм" и финишира на второто място в групата си.
Жребият за следващата фаза на турнира е в понеделник (11.12) от 14 часа.
В него ще участват 32 отбора. 24-те тима заели първите две места в групите си от Лига Европа, както и осемте клуба завършили на трето място в групите на Шампионска лига.
32-та тима са разделени в две урни.
Първата е с победителите от групите на Лига Европа и четирите отбора от Шампионска лига с по-добри показатели.
В другата урна са завършилите на второ място в групите на Лига Европа и останалите четири тима от Шампионска лига.
"Лудогорец" е във втората урна, а възможните им съперници са 15, защото разградчани не могат да се паднат срещу "Брага", с които бяха в една група.
Срещите са на 15-ти и 22-ри февруари.
Срещите са на 15-ти и 22-ри февруари.
Ето и кои са вариантите пред родния шампион:
"Милан", "Арсенал", "Атлетико" (Мадрид), "Виляреал", "Атлетик" (Билбао), "Лацио", "Аталанта", "Локомотив" (Москва), ЦСКА (Москва), "Зенит" (Санкт Петербург), "Динамо" (Киев), "Спортинг" (Лисабон), "РБ Лайпциг", "Ред Бул" (Залцбург), "Виктория" (Пилзен).
В урната на "Лудогорец" са тимовете на:
"Наполи", "Спартак" (Москва), "Селтик", "Борусия" (Дортмунд), "Лион", "Ница", "Марсилия", "Реал" (Сосиедад), АЕК (Атина), "Партизан" (Белград), "Цървена Звезда", ФЦСБ (Букурещ), "Астана", "Копенхаген", "Йостерсунд".
⚽️ #UELdraw seeds:
— UEFA Europa League (@EuropaLeague) 7 декември 2017 г.
AC Milan
Arsenal
Atalanta
Athletic Club
Atlético*
Braga
CSKA
Dynamo Kyiv
Lazio
Leipzig*
Lokomotiv Moskva
Plzeň
Salzburg
Sporting CP*
Villarreal
Zenit pic.twitter.com/AYTi1QYmOV
Ето и всички резултати от последния шести кръг от груповата фаза на Лига Европа.
Група "А"
"Славия" (Прага) - "Астана" 0:1
"Виляреал" - "Макаби" (Тел Авив) 0:1
Група "В"
"Динамо" (Киев) - "Партизан" (Белград) 4:1
"Йънг Бойс" - "Шкендербеу" 2:1
Група "С"
"Хофенхайм" - "Лудогорец" 1:1
"Истанбул Башакшехир" - "Брага" 2:1
Група "D"
"Аустриа" (Виена) - АЕК (Атина) 0:0
"Риека"- "Милан" 2:0
Група "Е"
"Аполон" (Лимасол) - "Евертън" 0:3
"Аталанта" - "Лион" 1:0
Група "F"
"Копенхаген" - "Шериф" (Тираспол) 2:0
"Фастав Злин" - "Локомотив" (Москва) 0:2
Група "G"
ФЦСБ (Букурещ) - "Лугано" 1:2
"Апоел" (Бер Шева) - "Виктория" (Пилзен) 0:2
Група "Н"
"Арсенал" - БАТЕ (Борисов) 6:0
"Цървена Звезда" - "Кьолн" 1:0
Група "I"
"Олимпик" (Марсилия) - "Ред Бул" (Залцбург) 0:0
"Витория" (Гимараеш) - "Коняспор" 1:1
Група "J"
"Херта" (Берлин) - "Йостерсунд" 1:1
"Заря" (Луганск) - "Атлетик" (Билбао) 0:2
Група "К"
"Витес" - "Ница" 1:0
"Зулте Варегем" - "Лацио" 3:2
Група "L"
"Вардар" (Скопие) - "Розенборг" 1:1
"Реал" (Сосиедад) - Зенит (Санкт Петербург) 1:3