Въпреки звездната селекция, която направиха, "росонерите" се намират на незавидното 12-то място след това равенство. През първата част гостите от Милано се опитаха да наложат своят стил на игра и да вкарат ранен гол, но пропуските на Златан Ибрахимович в 13-ата и 28-ата минута ги лишиха от това.

В отборът на Лацио впечатление за пореден път направи новото попълнение Ернанеш, който не спря да тормози защитата на "росонерите". Все пак гостите от Милано успяха да открият резултата на стадио "Олимпико" в Рим в 66-ата минута, когато Златан Ибрахимович реализира след добра асистенция на Кларанс Зеедорф.

След това попадение, Лацио се опита на свой ред да заиграе по-активно и успя да стигне до гол. Отново Ернанеш се прояви по най-добрия начин подавайки към Флокари, който вкара топката във вратата - 1:1.

След това равенство Милан е 12-ти, а Лацио 5-ти.