Голът му може да бъде определен за най-красив за месеца, а застаналият в същия ъгъл вратар изобщо не видя къде мина топката.

По този начин Леванте записа седма поредна победа и остава на първо място.

Още в 4-ата минута вратарят на домакините Мунуа направи грешка и Сосиедад поведе чрез Дани Естрада.

Това обърка тактиката на Леванте, но след почивката момчетата на Хуан Мартинес взеха инициативата. Рикошет при удар на Нано им помогна да изравнят в 56-ата минута, а след още 5 великолепно центриране на Баркеро от левия фланг намери национала на Кабо Верде – Валдо, който заби с глава за 2:1.

Леванте се виждаше с трите точки, но в 86-ата минута Иниго Мартинес посрещна отбита топка и от около 15 метра не остави шансове на Мунуа след изстрел с левия крак – 2:2.

Изглеждаше, че това е всичко в мача, но високият едва 167-сантиметра Рубен Суарес възпламени трибуните в 92-ата минута, когато сякаш торпедо се изстреля от левия му крак, за да порази мрежата зад Карлос Браво.

Леванте вече има 23 точки, Барселона е на втора позиция с 21-а, а Реал Мадрид ще събере 22 и ще изпревари големия си съперник, ако надиграе Виляреал у дома, по-късно тази вечер.

Сосиедад разполага с едва 8 точки и остава в зоната на здрача, съобщи livesport.