Отборът на Роман Абрамович срещна доста трудности срещу Евертън като гост, и след 1:1 в редовното време, все пак Даниел Стъридж извади състава от трудното положение за крайното 2:1.

В 38-та минута Соломон Калу изведе своите напред в резултата. В 60-та положението на гостите се утрежни, след като Търнбул бе изгонен.

Евертън, подкрепян от феновте си, успя да изравни чрез Луис Саха едва в 83-та минута на двубоя. Това наложи футболистите на Дейвид Мойс и Андре Вилаш-Боаш да продължат битката след редовните 90 минути.

Тежката си дума каза Челси, след като Даниел Стъридж се разписа след мощен удар отдалеч в 116-та минута.

Преди това обаче двата тима отново бяха с изравнени позиции, след като и Дренте получи втори жълт картон и остави двата тима с по 10 души на терена. Така в крайна сметка, победител от двубоя излезе съставът на Челси.

Съставът на Блекбърн стигна до следващия етап, след като след продължения победи с 4:3 Нюкасъл на "Едууд Парк". В редовното време резултатът бе 2:2, съобщи Гонг.