Още в първия половин час попадения на Карим Бензема, Рикардо Кака и Анхел Ди Мариа решиха спора.

Мадридчани остават на второ място с актив от 22 точки, с една повече от Барселона, но една по-малка от хита на сезона Леванте.

Столичани започнаха вихрено мача срещу беззъбия в последно време противник, който бе свален на колене с два гола до 11-ата минута.

В 3-ата попадения на Серхио Рамос бе отменено поради засада, но след още три нямаше какво да спаси валенсианци. Извеждащ пас зад защитата на Ди Мариа изведе Бензема сам срещу Диего Лопес и французинът бе безкомпромисен – 1:0.

В 11-ата минута Лопес повтори упражнението, вадейки отново топката от мрежата си. Пасът пак бе дело на Ди Мариа, а този път от него се възползва Кака – 2:0.

Доминацията на "лос бланкос" продължи, а играчите в жълто нямаха идея как да организират свястна атака към Икер Касияс. Разликата в класите се усети още по-силно в 30-ата минута, когато домакините отново огорчиха своя опонент. Невероятна контраатака бе подета от Марсело, който пробяга солидно разстояние преди да намери Бензема, а "петелът" на свой ред пусна страхотен пас към Ди Мариа – 3:0.

Очертаваше се разгром за гостите, но "кралете" доказаха решиха да докажат аристократичния си произход до края на мача.

След почивката те играеха без голямо желание да разцепят докрай корпуса на корозиралата "подводница". Шутове на Кристиано Роналдо от фаул и излизане сам срещу вратаря на Алваро Арбелоа бяха възможностите за "лос меренгес" да вкарат 4-и гол.

Гостите пък не показаха нищо от играта си през последния сезон и трябва да са щастливи, че загубиха само с три гола.

"Подводницата" има само 7 точки и вече е в зоната на изпадащите, след като Спортинг Хихон спечели втора поредна победа и се измъкна от дъното. Тимът от Астурия надделя с 2:1 при гостуването си на Майорка, информира livesport.