Манчестър Юнайтед записа трети пореден разочароващ резултат във Висшата лига - равенство 1:1 при гостуването на Саутхемптън в четвъртия кръг на Висшата лиаг.

В последните 20-ина минута "светците" играха с човек по-малко, но въпреки това съперникът им не успя да стигне до успеха и си остава само с победата срещу Челси в първия кръг.

Оле Гунар Солскяр може да е разочарован от своите заради множеството грешни подавания в защитата и халфовата линия. Освен това се видя, че няма достатъчно опции в атака след продажбата на Ромелу Лукаку и Санчес.

Стигна до ранно попадение чрез таланта Даниел Джеймс, който вкара красиво за трети път през сезона, но допусна изравняване през втората част чрез Яник Вестегард.

Срещата започна много слабо за "червените дяволи". Техният съперник пресираше много дълбоко и затрудни изнасянето на топката, като грешните подавания бяха никак не малко.

Противно на логиката обаче Юнайтед поведе с първата си по-добра ситуация в десетата минута. Джеймс получи на левия фланг и бе дублиран от Хуан Мата, но вместо да подаде реши да стреля и вкара ново впечатляващо попадение - третото му от началото на сезона.

Голът успокои гостите и те започнаха да владеят много по-успешно топката и все пак покаазаха, че са по-класният отбор.

Тенденцията се запази до края на полувремето, но голът аванс през втората част се видя, че е твърде кратък.

Саутхемптън тръгна силно в нея и успя да изравни в 85-та минута, сякаш заслужено. След корнер Давид Де Хея направи спасяване, но последва ново центриране при което двуметровият Яник Вестегард надскочи Виктор Линдельов и вкара за 1:1.

В 73-та минутаавстрийският национал Кевин Дансо си спечели ненужен втори жълт картон в центъра нарушенние с шпагат срещу Скот Мактомини. Това затрудни задачата на "светците".

Това даде напълно инициативата за гостите, които обградиха наказателното поле, но се затрудняваха да дадат точен пас в него. Стсигнаха до удари на Джеймс и Рашфорд, които обаче бяха твърде лесни за спасяване.

В 86-та минута Юнатйед поиска дузпа за фаул срещу резервата Мейсън Грийнууд, но сякаш нямаше достатъчно основание за такава. Малко след това нападателят също видя как негов удар е спасен. Ашли Йънг също се размина със сантиметри от гол с хубав удар отдалеч.

Защитата в червено и бяло обаче се справи добре с натиска и спечели заслужена точка.