Кристиано Роналдо постигна така чакания си гол №100 с екипа на Португалия и нещо повече - вкара и №101.

Португалецът се развихри при победата като гост на европейските шампиони над Швеция с 2:0 във втория кръг от Група "А" на Лигата на нациите.

Суперзвездата вкара по едно попадение в двете полувремена и то по феноменален начин. Гол №100 дойде в продължението на първото полувреме със страхотно изпълнение на пряк свободен удар, а №101 стана факт след прецизен удар отдалеч в 72-ата минута. По-важното обаче е, че Роналдо вече е само на осем попадения от абсолютния рекордьор по голове за националните отбори - Али Даи от Иран.

Задачата на португалците бе подпомогната от червен картон на ветерена Густав Свенсон минута преди първия гол. Именно чрез това нарушение Роналдо започна акцията си.

Победата е втора за Португалия след тази над Хърватия в първия кръг и ги оставя на върха с шест точки.

Същото важи за световните шампиони Франция, които победиха Хърватия с 4:2 в Париж в повторение на финала на Мондиала от 2018-а.

Това бе най-резултатната среща за вечерта, а резултатът изненадващо бе открит от Деян Ловрен в 17-ата минута със страховит шут. Антоан Гризман изравни за 1:1 в 43-ата минута след фантастична многоходова акция. Обратът стана пълен в продължението на първата част, след като вратаря Ливакович неволно си вкара автогол при удар на Антони Марсиал.

Втората част започна с гол на Брекало за 2:2 в 55-ата минута, който 10 минути по-късно бе върнат от Упамекано за 3:2. В 77-ата минута Оливие Жиру оформи крайното 4:2 след точно изпълнена дузпа.

Така Франция и Португалия са с по 6 точки на върха, а Хърватия и Швеция остават без записан актив.

В другата група от Лига "А" е далеч по-завързано. Англия не успя да победи Дания след 0:0 в Копенхаген, като домакините се представиха много добре и изпитаха затруднения в защита само в края.

В другия мач от групата Белгия разгроми Исландия с 5:1 след голове на Витцел, Батшуайи (2), Мертенс и Доку. За гостите резултата откри Фридьонсон.

Белгия е на върха с шест точки, а Англия е втора с четири. Дания има една точка, а Исландия е с нула.