Лудогорец бе само на няколко минути от спечелване на рекордната 13-а поредна шампионска титла на България, но в крайна сметка ще трябва да почака още малко.

При победа в домакинството срещу Крумовград "орлите"щяха и на теория да си подпечатат първото място, но изпуснаха по нелеп начин успеха.

Разградчани водеха с 3:2 до 89-ата минута на мача, когато наскоро завърналият се от лечение на травма Антон Недялков си заби автогол за крайното 3:3.

Преди това Крумовград, който играе само за честта си до края на сезона, бе повел с 2:0 след голове на Александър Колев и Серкан Юсеин през първото полувреме.

След почивката обаче Лудогорец излезе преобразен и чрез Рик Джонатан, Оливие Вердон (от дузпа) и Руан Секо успя да поведе в резултата. И когато всички на стадиона предвкусваха титлата, Недялков прати топката в собствената си мрежа, опитвайки да пресече един пас.

Така Лудогорец ще трябва да изчака поне до 12 май, за да спечели 13-ия си шампионски трофей. На тази дата в Разград пристига ЦСКА, който в момента е на второ място в класирането.

"Орлите" остават и в битката за Купата на България, като след първия полуфинал с Хебър имат аванс от 4 гола.