Реал (Мадрид) записа още един разочароващ резултат в сезона, който феновете му ще искат да забравят възможно най-бързо.

В предпоследния 37-и кръг на испанския шампионат "белия балет" загуби гостуването си на Реал (Сосиедад) с 1:3, записвайки 11-о поражение в първенството.

За разлика от победата над Виляреал (3:2) този път Зинедин Зидан можеше да разчита на Карим Бензема в атака, но отново остави Гарет Бейл извън групата и това най-вероятно означава, че уелсецът повече няма да играе за настоящия европейски шампион.

Двубоят започна перфектно за "белия балет" след гол на Брахим Диас в шестата минута при асистенция именно на Бензема.

В 26-та минута обаче Сосиедад изравни с попадение на Микел Мерино

Един от ключовите моменти дойде шест минути преди края на първото полувреме, когато Хесус Валехо получи червен картон, а домакините правото да изпълнят дузпа. Уилян Хосе я изпусна.

С числено предимство обаче баските взеха своето през втората част. Хосебо Залдуа вкара в 57-та минута, а десет по-късно 17-годишният Андер Баренечеа получи своя първи звезден миг и отбеляза за 3:1.

Барселона победи рутинно гостуващия Хетафе с 2:0 в последния си мач на "Камп Ноу" за сезона.

Артуро Видал в 39-та минута и Лео Меси минута преди края оформиха резултата, като това е 34-ия гол на аржентинеца в първенството.

Кръгът почти подпечата изпадането на Жирона, тъй като тимът загуби домакинството си на Леванте с 1:2.

Селта има 40 точки кръг преди края (три повече от Жирона) и е фаворит за оставане с много по-добра голова разлика въпреки днешната загуба от Атлетик (Билбао) с 1:3.