Арсенал се класира за четвъртия кръг в турнира за Купата на Англия след победа с 3:0 при гостуването си на третодивизионния Блекпул.

В герой за "артилеристите" се превърна младия Джоузеф Уилок, който вкара първите две попадения през първата част.

Откри резултата в 11-та минута с добавка след добре изпълнен пряк свободен уда на Аарън Рамзи, който се отби в гредата. Попадението е символично, тъй като Уилък е най-младият играч на Арсенал, който вкарва за Купата, откакто Рамзи го направи през 2010 година.

Резултатът стана 2:0 в 37-та минута, когато Уилок се възползва от рикошет след центриране на Карл Дженкинсън.

Класическият резултат оформи Алекс Айоби в 82-та минута след нова добавка. Тя дойде заради спасяване на вратаря, породено от удар на Рамзи.

Стадионът в Блекпул бе почти празен заради протест на местните фенове срещу собственика на клуба. Той не бе нарушен дори за сблъсъка срещу елитния тим.

В другите мачове от 19:30 часа:

Бристол Сити - Хъдърсфийлд 1:0

Кристъл Палас - Гримсби 1:0

Нюкасъл - Блекбърн 1:1

Норич - Портсмут 0:1