След двете поредни победи в Серия "А", отборът на Ювентус отново се върна към добре познатите мъки от началото на сезона.

Юве загуби с 0:1 от Аталанта, като за "бианконерите" това бе първо поражение от този съперник у дома от октомври 1989-а насам.

Кошмарният сезон за тима продължава с пълна сила, като изненадващо или не, след изиграни 14 кръга, Ювентус е на осма позиция с 21 точки.

Титлата е мисия невъзможна за "бианконерите", а на този етап дори битката за топ 4 изглежда ще бъде дост трудна задача. Само от началото на сезона Ювентус падна у дома от тимове като Емполи, Аталанта и Сасуоло, а към това трябва да прибавим и пораженията от Верона и Наполи като гост.

Днес "бианконерите" изиграха поредния си безличен мач, като въпреки положителната серия от две поредни победи, в която бяха, кошмарите за 36-кратният италиански шампион се завърнаха.

Единственият гол в мача отбеляза голмайсторът на гостите Дуван Сапата, който в 28-ата минута вкара победното попадение, прекъснало 32-годишната суша на Аталанта в гостуванията на Юве.

С победата клубът от Бергамо събра 28 точки на четвъртата позиция.

Показателно за нервите и напрежението в Юве бе поведението на Масимилиано Алегри след последния съдийски сигнал. Той отказа да стисне ръката на своя колега Джан Пиеро Гасперини, а доста нервно му се развика.

В късния мач от вечерта шампионът Интер не бе особено убедителен, но все пак успя да спечели с 2:0 срещу новака Венеция, като до 95-ата минута мача преднината на "нерадзурите" бе само от гол и интригата бе жива.

Все пак трите точки отидоха при шампионите, които вече имат 31 пункта на третата позиция, с точка зад лидерите Наполи и Милан, които утре ще изиграят своите срещи.