Милан започна сезона в италианската Серия "А" с победа, след като взе успеха срещу Болоня с 2:0 на "Джузепе Меаца".

"Росонерите" стигнаха да триумфа сравнително лесно и с два гола на Златан Ибрахимович, който продължава да е главния мотор в атаката на тима, въпреки че вече е на 38 години.

Болоня имаше шанс да открие резултата още във втората минута, когато Роберто Сориано стреля от воле и топката мина на сантиметри от гредата.

Милан отогвори с първия шут на Златан Ибрахимович, който бе по земя и също не намери целта в 12-ата минута.

В 35-ата минута дойде моментът на шведския нападател. Той реализира технично с глава след центриране на Тео Ернандес от левия фланг - 1:0.

В самото начало на втората част Златан направи още един пропуск, като ударът му от границата на наказателното поле бе спасен.

В 50-ата минута "росонерите" получиха правото да изпълнят дузпа, след като Лоренцо Де Силвестри продължително дърпа за фланелката Симон Кяер в наказателното поле. Златан се нае с изпълнението и реализира без проблем за 2:0.

10 минути по-късно Ибрахимович имаше шанс да реализира хеттрик, но след като преодоля вратаря стреля в аут. До края на мача най-интересното бе далечен удар на Ернандес, който бе париран от вратаря. На другата врата удар на Андреас Сков беше спасен от Донарума.

Следващият мач на Милан е домакинство на норвежкия Бодо/Глимт в Лига Европа, а за Болоня предстои домакинство на Парма.