Дунав победи Септември с 3:2 на "Васил Левски" в среща-реванш от плейофите за оставане в Първа лига и гарантира елитния си статут за догодина.

С общ резултат 3:3 и повече голове на чужд терен русенци триумфираха след две попадения на Свилен Щерев, които бяха първи за него през сезона.

Крайният изход означава, че Септември ще играе бараж с третия от Втора лига.

Мачът започна по чудесен начил на за септемврийци, които след аванса от първата среща дръпнаха с гол още в 5-ата минута. Здравко Димитров получи подаване от Алвеш, надигра Инкоом и прати топката в мрежата с техничен удар от 11 метра. Дунавци постепенно вдигнаха глава и в 20-ата минута Красимир Станоев затрудни максимално Янко Георгиев.

В 30-ата минута в рамките на една атака Дунав на два пъти тресна гредите. Ахмед Ахмедов стреля с глава, топката се отби последователно от дясната греда, тялото на вратаря и отново се отклони от гредата преди да бъде уловена от Георгиев.

В 41-ата минута Дунав изравни чрез опитния нападател Исмаил Иса, който отбеляза с глава след центриране на Исаевски.

Гостите нанесоха своя удар само след три минути чрез Свилен Щерев, за когото това беше и първо попадение в Първа лига. Щерев получи перфектно извеждащо подаване от Инкоом и реализира с мощен диагонален удар от 10 метра.

Началото на втората част логично беше за домакините, които упражниха здрав натиск. Последователно Мандиангу и Галчев бяха на добри позиции, но не успяха, като първо Георги Динков подложи крак.

И в 67-ата минута опитният Борис Галчев изравни с глава. Той намери чудесно с глава центриране на Дарко Глишич от дясно и наказа Макенджиев. Но Щерев отново изведе дунавци напред, вкарвайки второто си попадение в 67-ата минута. Вина за гола има и Александър Дюлгеров, който не изчисти добре топката и тя стигна до Свилен Щерев. Пловдивчанинът не се забави и с бомбен удар от воле прониза Георгиев.

В 80-ата минута Дунав можеше да реши всичко в тази битка, след като Иса намери на 7-8 метра Ахмедов. Бургазлията с едно докосване стреля, но топката се отби в горната греда. Само две минути по-късно обаче те останаха десет на терена, след като Свилен Щерев извърши грубо нарушение и беше отстранен с директен червен картон.

До края на мача Дунав опита нещо като натиск, а в една ситуация Илия Димитров беше близо до гол, но Макенджиев се справи.