Сампдория победи с 2:0 Ювентус в мач от последния кръг на Серия "А", игран на стадион "Луиджи Ферарис".

Грегоар Дефрел изведе домакините напред в 84-ата минута, в продължението Джанлука Капрари оформи крайния резултат.

По този начин "Старата госпожа" изпрати треньора си Максимилиано Алегри със загуба, а шампионите завършиха сезона в серия от пет срещи без победа.

Днешният сблъсък беше без значение и за домакините, които финишираха кампанията на 9-то място. Последен мач за Самп изигра 35-годишния Фабио Куалярела.

В 85-ата минута Грегоар Дефрел матира шампионите с гол след страхотно разиграване с Маноло Габиадини. Ударът на нападателя срещне крак на защитник и промени траекторията на топката, което излъга

В първата минута на добавеното време Джанлука Капрари вкара прекрасен гол от пряк свободен удар, пращайки топката право в сглобката.

Така Сампдория завършва шампионата с актив от 53 точки на деветото място, а Юве остава с актив от 90 точки на върха.

В по-ранен мач от деня Торино категорично надигра Лацио с 3:1.