Българският нападател Андрей Гълъбинов продължава да впечатлява в Серия "А".

След като вкара гол на Сасуоло в първия кръг с екипа на новака Специя, сега 31-годишният софиянец вкара двете попадения за своя отбор при победата като гост с 2:0 над Удинезе.

Гълъбинов, който днес беше пренебрегнат от националния селекционер Георги Дерменджиев за предстоящите мачове, вкара в 30-ата и 95-ата минута, за да оформи резултата.

След половин час игра той реализира втория си гол през сезона с глава, този път след центриране на ганаеца Емануел Джеси.

В 66-ата минута отборът му остана с човек по-малко след червен картон на Клаудио Терци, но в самия край на мача дълъг пас намери българина, който беше пред защитата, но зад централната линия.

Той пое топката и се изправи очи в очи срещу вратаря Хуан Мусо, за да го преодолее хладнокръвно - 2:0. Така Гълъбинов вече има три гола през сезона и общо шест в Серия "А", след като преди два сезона вкара три попадения с екипа на Дженоа.

Отново става част от историята на Специя, като носи първата победа на тима в елитната дивизия.

В друг мач, който се игра по същото време, Интер разгроми друг новак в лицето на Беневенто с 5:2 като гост. Точни за "нерадзурите" бяха Ромелу Лукаку на два пъти, Роберто Галярдини, Ашраф Хакими и Лаутаро Мартинес. За домакините двата гола вкара Джанлука Капрари. Така Интер след два кръга има девет вкарани попадения.