Англия се позабавлява във втория си мач на Световното първнество и отнесе аутсайдера Панама с 6:1.

Хората на Гарет Саутгейт набързо заличиха всякакви съмнение за изхода на двубоя с ранен гол, а по-късно панамците направиха две дузпи. Хари Кейн ги реализира, а през второто полувреме вкара още веднъж, за да поведе в голмайсторската листа с пет гола.

Хеттрикът му го оставя до легенди като Джеф Хърст и Гари Линекер.

Панамците играха много слабо и същевременно грубо, което не се хареса на английските фенове. Еуфорията обаче е голяма, тъй като това е най-резултатният успех на Англия на световни първенства.

След него "трите лъва" се изравниха с Белгия с актив по шест точки. Двата тима имат еднаква голова разлика, но англичаните са първи заради по-малкия си брой жълти картони. Така ще могат да играят за равенство в последния решителен мач от груповата фаза, който трябва да определи кой оглавява групата.

Резултатът между Англия и Панама бе 5:0 още на полувремето. Джон Стоунс откри в осмата минута след центриране от корнер на Кийрън Трипиър. Централният бранител на "Манчестър Сити" бе оставен непокрит в наказателното поле.

Единствената добра ситуация пред Панама в първата част бе удар на Барсенас в 16-а минута, който мина встрани.

В 22-а минута Джеси Лингард бе фаулиран в наказателното поле с приом, който бе копие на ситуацията, която не бе отсъдена като дузпа за Швеция в мача с Германия. Този път обаче бялата точка бе посочена и Хари Кейн реализира с безпощаден удар.

В 36-а минута Джеси Лингард, който му се носи славата, че вкарва само красиви голове, реализира със страхотен шут извън наказателното поле.

Четири минути по-късно Стоунс вкара второто си попадение след добра триходова комбинация.

В продължението на първата част бе отсъдена втора дузпа, след куп задържания на противникови играчи от страна на панамските защитници - 5:0.

След час игра резултатът вече бе 6:0. Удар Рубен Лофтъс-Чийк се отклони в крака на Хари Кейн и стана неспасяем за вратаря. Това бе и последното действие на Кейн в мача, който бе заменен от Джейми Варди.

Панама обаче получи своя исторически момент в 78-а минута. След центриране от фаул резервата Фелипе Балой плонжира и вкара почетно попадение, за да събуди бурна радост в сънародниците си.