Лудогорец загуби с 1:3 от Антверп като гост в петия си мач от груповата фаза на Лига Европа.

Поражението е пето поред за шампионите на България, които остават един от малкото отбори в надпреварата без спечелена точка в групите.

Не че нямаше как да бъде взета такава в Белгия, след като българският представител стигна до изравняване с гол на Кирил Десподов, но допусна две попадения в последните 18 минути. И така нулата в графата "точки" остава. Тя може да бъде прогонена след седмица, когато Лудогорец приема ЛАСК от Австрия в последния си мач в групата.

Това е най-тежката серия в европейската история на клуба от Разград, като статистиката му през този сезон е най-лошата - 6 поражения от 8 мача, а сега и петте поред.

ВИЖТЕ СНИМКИ ОТ МАЧА ТУК>>>

Снимка: AP/БТА

В Антверп още от първите минути стана ясно, че домакините са далеч по-мотивирани и агресивни.

Те тръгнаха в атака, изпуснаха положения и единствената изненада бе, че им отне 19 минути да поведат. Камерунецът Мартан Хонгла изстреля ракета от 25 метра в горния ъгъл на вратаря Владо Стоянов, който нямаше никакъв шанс да спаси.

За стража мачът бе паметен - негов първи като титуляр в Европа от 4 години, след като тежка травма и възстановяване го извадиха за дълго от терените.

Стоянов трябваше да спасява някои ситуиации до края на първото полувреме, в което Лудогорец бе странно пасивен и напълно надигран. Нищо не се получаваше за гостите, които завършиха полувремето без удар към вратата, а домакините изпуснаха три чисти гола, удариха и греда.

След почивката обаче видяхме друга картина.

Още в 20-ата секунда Кирил Десподов изпусна, а минута по-късно Мавис Чибота също трябваше да вкара сам срещу вратаря. Логичното се случи в 53-ата минута, когато Десподов реализира първото си попадение в екипа на Лудогорец, като хубаво завърши с левия крак пас на Каули. Това бяха силните минути на българския тим, но импулсът приключи някъде към 60-ата минута.

В 70-ата минута Елвис Ману и Текпетей изпуснаха златна ситуация, останали срещу само един бранител. И - както става обикновено - наказанието дойде бързо.

След това Антверп отново тръгна напред да търси победата. В 72-рата минута Ричи де Лает вкара с глава за 2:1.

Нататък играеше само белгийският отбор, а Лудогорец очевидно падна психически от удара. Юклерод пак стреля в гредата, а в 87-ата минута Бенсон довърши шампиона на българия с трети гол - 3:1.

Антверп се класира за елиминациите с 12 точки, а след драматично 3:3 в другия мач в групата като гост на ЛАСК, Тотнъм също продължава напред с 10 точки.

Австрийците отпадат, както и Лудогорец, който още няма актив от точки.