Арда (Кърджали) достигна до четвъртфиналите в турнира за Купата на България за втори път в историята си. Единственото досегашно участие на клуба сред последните осем на надпреварата датираше от сезон 1959/1960, а днес футболистите на Николай Киров победиха Етър във Велико Търново с 1:0, за да осигурят второ класиране на отбора за тази фаза.

Победният гол днес бе дело на Иван Тилев в 33-ата минута, когато Иван Коконов центрира в наказателното поле на “болярите”, Анатоли Господинов изби, но топката се озова в Тилев, който вкара единственото попадение.

След завръщането си в професионалния футбол през 2018 година, Арда отпадаше съответно на 1/16-финал и на 1/8-финал във втората по значимост надпревара в професионалния футбол у нас.