ЦСКА завърши наравно 1:1 като гост на Арда в Кърджали.

Така "червените" за шести пореден кръг не успяха да постигнат победа в първенството, което си е доста тежка серия с оглед европейската призказка на тима, достигнал до групите на Лига Европа.

За последно ЦСКА ликуваше в първенството на 30 август, когато бе победен отбора на Славия с нелеп автогол в последните секунди от страна "белите" насред "Българска армия". От този момент последваха пет равенства и едно поражение, а тези резултати отдалечиха амбицираният за титлата тим на ЦСКА от първото място.

Седем точки е изоставането от лидера Локомотив (Пловдив), но по-притеснителното за ЦСКА е, че "червените" не могат да пренесат европейската си еуфория на домашната сцена, като доста неща в играта им куцат.

Днес равенството бе напълно реално с оглед показаното от двата тима, които не изиграха възможно най-атрактивния мач, особено в първите му 70 минути.

Снимка: Bulphoto

Първата част в Кърджали със сигурност не бе сред най-стойностните футболни продукции, които сме наблюдавали. Показателен бе фактът, че за 45 минути така и нямаше точен удар към нито една от двете врати.

Все пак ЦСКА не бе далеч от гола, но не заради някоя страхотна атака, а заради мощният шут на Амос Юга от около 30 метра, който разтресе напречната греда.

Иначе в това полуврме ЦСКА бе по-активният тим, но не намираше никакъв път през добре подредената отбрана на домакините. Арда от своя страна чакаше шансовете си на контраатака, но положения нямаше както за "сините", така и за "червените".

Втората част бе далеч по-интересна, като основната заслуга бе на домакините, които видяха, че гостуващият им участник в групите на Лига Европа е съперник, от който могат да изкопчат нещо.

Играчите на Арда погледнаха по-смело към вратата на Бусато, който трябваше да прави две спасявания след удари на Спас Делев и Ребин Сулака.

В тези минути от страна на ЦСКА не виждахме нищо интересно, а само безидейна игра в атака и хаотични действия в отбрана.

Така може би логично дойде 72-ата минута, когато чудесна атака на Арда завърши с гол.

Емил Мартинов центрира отляво, а с доста добър удар от въздуха, Светослав Ковачев изведе домакините напред.

След гола притиснатият до стената тим на ЦСКА нямаше друг избор, освен да се активизира и да хвърли всички сили в атака, а това се отплати на "червените".

Последваха няколко опасни атаки, а 10 минути след инкасирането на попадение, "червените" успяха да изравнят.

Дебютен гол за столичани вкара новото попълнение Джером Синклер, който отлично финтира бранител, освободи си място за удар и вкара за 1:1.

Само две минути след гола си, Синклер можеше да се превърне в големия "червен" герой, но уцели греда, втора за тима му през мача.

До края ЦСКА хвърли всички сили в опит да обърне мача, но Арда се отбраняваше добре.

Така напълно заслужено с оглед показаното, двата тима си поделиха по точка, а ЦСКА вече започва да изостава сериозно от върха.