Арда сложи край на серията си от три мача без победа в първенството и надигра Берое с 1:0 у дома.

Така тимът от Кърджали узакони мястото си в първата шестица на първенството преди плейофите и завърши седмицата си по блестящ начин, след като по-рано се класира за първия си финал за Купата на България.

Тонислав Йорданов вкара единственото попадение тази вечер.

Доскорошният нападател на ЦСКА се разписа с глава след статично положение, като Генадий Ганев не се намеси по възможно най-добрия начин, но пък Йорданов също заслужава добри думи, след като се извиси над цялата защита на Берое в 69-ата минута.

Вратарят на домакините Иван Караджов пък спаси дузпа във втори пореден мач, след като стори това и срещу Славия в полуфиналния сблъсък за Купата.

Старозагорци получиха възможност да изравнят две минути преди края, когато съдията посочи бялата точка за нарушение на Деян Лозев. Алиун Фал обаче би прекалено слабо по земя и Караджов нямаше проблем да улови топката.