Арсенал постигна престижна победа над Байерн (Мюнхен) с 2:1 във втората си предсезонна контрола на американска земя.

Това е втори пореден успех за "артилеристите" над този съперник, но и двата дойдоха контроли. В официалните мачове Байерн е истински кошмар за лондончани, като е в серия от три поредни успеха с резултат 5:1.

Двубоят бе шоу за препълнените трибуни в Калифорния, които видяха три гола и някои страхотни атаки.

Докато Арсенал стартира с всичко най-добро, а някои от титулярите прекараха 90 минути на терена, Байерн смени целия си състав на полувремето. Това естествено се отрази на качеството на играта на баварците, особено през втората част, когато паднаха и трите попадения.

В 49-ата минута Обамеянг опита центриране след чудесна бърза атака на английския тим, а 18-годишният Луис Познански заби топката в собствената си врата. Ужасен начин да дебютираш за Байерн.

20 минути по-късно обаче защитата на Арсенал забрави Роберт Левандовски непокрит при центриране, а когато това се случи, почти винаги следва гол. Така беше и този път, полякът изравни с глава.

Две минути преди края обаче дойде звездният миг на младия Едуард Нкетия. Малко след появяването си в игра, играчът на Арсенал бе на точното място, за да вкара топката във вратата и да донесе успех на тима си.