Арсенал победи Манчестър Юнайтед с 2:0 в голямото дерби на "Емирейтс" от 21-ия кръг във Висшата лига.

Микел Артета постигна впечатляващ първи успех начело на "артилеристите", а по-важното е, че отборът му показа много добро лице. Лондончани играха офанзивен и вълнуващ футбол срещу Юнайтед, който проспа първото полувреме и бързо изостана в резултата. Това бе първа домакинска победа за Арсенал след 87 дни пауза.

Хората на Солскяр не можаха да затвърдят добрата си игра срещу грандовете, след като победиха Манчестър Сити и Тотнъм. Правеха твърде много грешки и съперникът им бе много по-мотивиран пред своята публика.

Арсенал изигра много силно първо полувреме и въпреки че изглеждаше, че приема отбранителен стил, всичко интересно се случваше пред вратата на "червените дяволи". В предишни мачове на този стадион между тези съперници се случваше точно обратното.

"Артилеристите" поведоха още в осмата минута, когато Месут Йозил бе изведен зад защитата на фланга от Пиер-Емерик Обамеянг и отправи остро центриране, което стигна до Николас Пепе. От лесна позиция бивишят играч на Рен разстреля Давид Де Хея отблизо и стражът нямаше шанс.

Малко след това Обамеянг пропусна добра ситуация с удар от воле, а в последствие и Александър Лаказет се провали от чиста позиция, след като финтира с лекота Хари Магуайър.

В 33-ата минута Лукас Торейра бе много близо до попадението, но ударът му мина покрай вратата. След това силен шут на Пепе пък срещна страничната греда.

Опасните атаки на Арсенал дадоха отново логичен резултат в 42-ата минута при корнер. Центрирането на Пепе бе отклонено от Лаказет. Дадид Де Хея изби топката, но тя се удари в гърба на Виктор Линдельов. Падна перфектна за Сократис Папастатопулус и бранителят реализира отблизо за 2:0.

В началото на втората част Оле Гунар Солскяр направи офанзивни схеми и тимът му тръгна на принципа "ва банк" в атака, но се проваляше в последния пас или завършващия си удар.

Отборът на Микел Артета бе много опасен на контраатаки и сякаш продължаваше да е по-близо до гола. В крайна сметка и двата тима се разминаха с такъв.

Така Арсенал събра 27 точки и се изкачи с три позиции до десетата. Юнайтед остава с 31 точки на пето място, на пет точки от топ 4.