Арсенал развя бяло знаме във Висшата лига на Англия в края на сезона и допусна трета поредна загуба.

Лестър разби "артилеристите" с 3:0 на свой терен, като това затвори серия от три двубоя поред, които лондонският отбор допуска по три попадения.

След 2:3 у дома от Кристъл Палас миналата неделя и 0:3 от Уулвърхемптън навън в сряда, дойде нова "тройка".

Трите поредни поражения са голям удар за Арсенал, който досега можеше да си е осигурил място в четворката и Шампионската лига за следващия сезон. Но сега е в ситуация да трепери до последния миг.

Двубоят на стадиона в Лестър започна трудно за гостите, като "лисиците" доминираха от самото начало.

В 36-ата минута Ейнсли Мейтлънд Найлс от Арсенал получи втори жълт картон и съпротивата на гранда съвсем изчезна. Второто предупреждение, довело до изгонване на младока, бе дискусионно.

Лестър поведе с гол на Юри Тилеманс в 59-ата минута. Лидерът на атаката Джейми Варди вкара два гола в последните 4 минути, за да доведе актива си до 18 за сезона във Висшата лига.

"Лисиците" преследват седмото място и зона "Лига Европа", като от него ги делят 2 точки при два оставащи кръга.

Арсенал все още е в играта за топ 4, а има и шанс да стигне до Шампионската лига, ако спечели турнира Лига Европа. Там предстоят полуфинални дуели с Валенсия, първият е в четвъртък.