Арсенал победи Лестър с 3:1 в мач от деветия кръг на Висшата лига.

Двата тима изиграха изключително интересен мач на висока скорост, но домакините бяха тези, които успяха да изкопчат успеха.

Той бе десети пореден във всички турнири за "артилеристите" и ги изкачи до четвъртата позиция в шампионата, само на две точки от лидерите Манчестър Сити и Ливърпул.

В началните 30 минути обаче по-опасният тим бе този на Лестър.

"Лисиците" застрашаваха врата на лондончани с опасните си скоростни контраатаки.

В 17-ата минута съдията ощети гостите, след като подмина чиста дузпа за игра с ръка на Роб Холдинг.

Малко по-късно Хари Макгуайър имаше добър шанс с глава, а логичното се случи след половин час игра.

Бен Чилуел напредна по фланга и центрира остро, а топката рикошира в крака на Белерин и влезе в собствената му врата за 0:1.

Снимка: Getty images/ Guliver photos

Лестър се прибра след попадението и даде инициативата на Арсенал, a домакините се възползваха от това.

Постепенно играта им се подобри, а в последната минута на полувремето грешникът Белерин центрира в наказателното поле, където Месут Йозил технично я насочи в долния десен ъгъл за 1:1.

Втората част започна с натиск на Арсенал, но тимът на Лестър изпусна чудесен шанс след корнер, когато ударът с глава на Ндиди срещна гредата.

Това бе ключов момент в мача, защото след него Арсенал тотално доминираше и заслужено стигна до успеха.

В 63-ата минута домакините направиха чудесна атака, в която Йозил пусна към Белерин, а испанецът направи втора асистенция, намирайки влезлият като резерва Обамеянг за 2:1.

Само три минути по-късно Обамеянг отново бе герой за "артилеристите", вкарвайки след пас на Йозил, дошъл след нова чудесна бърза атака.

До края резултатът се запази, носейки трите точки на Арсенал.