Арсенал изигра най-силното си дерби от началото на сезона и победи Челси с 2:0 на "Емирейтс" за пета поредна победа в своя дом.

Хората на Унай Емери надиграха своя съперник, най-вече през първата част, а тези на Маурисио Сари бяха импотентни в атака и не успяха да отправят точен удар до самия край.

За пореден път си пролича липсата на адекватен нападател в редиците на "сините", като отново Азар действаше като "фалшива деветка", но без успех. Белгийската суперзвезда изигра слаб мач и е твърде вероятно да мисли за евентуален трансфер в Реал (Мадрид).

Арсенал игра много силно в защита чрез централните бранители Сократис и Косиелни, които дори изработиха единия от головете.

Първото попадение падна в 14-а минута след страхотна игра на Александър Лаказет, който финтира няколко защитника преди да прати туповен изстрел в близкия ъгъл на вратата на Кепа. Страхотен гол, който потвърждава добрата форма на французина.

Резултатът стана 2:0 в 39-та минута, когато след изчистване топката падна на волето на Сократис, който по-скоро без да иска я прати на рамото на Косиелни - удар отблизо и спокойствие за "артилеристите".

Те тотално умъртвиха двубоя през втората част и допускаха само далечни удари, които не срещаха целта. Представянето им бе образец за това как се играе в такова голямо лондонско дерби.

Феновете на Челси показаха класа с транспарант, който бе насочен към легендата им Петър Чех. Големият вратар обяви по-рано през седмицата, че слага край на кариерата си.

Истинското значение на победата обаче е в класирането, където битката за топ 4 ще е жестока - нещо, което не изглеждаше очаквано само преди месец заради формата на Манчестър Юнайтед.

След седем поредни победи "червените дяволи" са шести и изравнени с петия Арсенал с по 44 точки. Челси е с 47, а Тотнъм с 48 и мач по-малко, но без главния си реализатор Хари Кейн.

Четирите отбора ще се борят за две позиции и всеки един от тях има реален шанс да си гарантира място в Шампионска лига догодина.