Байер (Леверкузен) показа страхотна форма при подновяването на германския шампион, побеждавайки Вердер (Бремен) като гост с 4:1.

Пред празните трибуни на "Везерщадион" хората на Петър Бош заиграха по същия начин, по който се представяха и преди да дойде пандемията от коронавирус.

За убедителния им успех спомогна и отбраната на "бременските музиканти", която допусна лековати голове, като първите три от тях дойдоха след центрирания и удар с глава.

Две от попаденията за Леверкузен вкара един от младите звезди на европейския футбол Кай Хаверц, който е желан от най-големите клубове на континента.

Резултатът след 28 минути игра откри именно 20-годишният немски национал след пробив от дясно и центриране на младия французин Муса Диаби.

Вердер успя да изравни още в следващата атака. След центриране от корнер на Леонардо Битенкурт се разписа Габре Селасие - 1:1.

Само три минути бяха нужни на Леверкузен, за да поведе отново. Хавер отново вкара с глава, като този път подаването дойде от фаул и негов автор бе Кемир Демирбай.

През втората част гостите продължиха да доминират и стигнаха до трети гол в 61-ата минута. Мичел Вайзер бе точен след майсторско меко центриране на Диаби, който сътвори втората си асистенция за вечерта.

Крайното 4:1 оформи Демирбай в 78--ата минута, когато Вердер се провали с изкуствена засада при пас на Карим Белараби.

Така Леверкузен постигна 10-а победа в последните си 11 мача от всички турнири и остава на четвъртата позиция с 50 точки, на една зад Лайпциг и на осем зад лидера Байерн. Вердер е предпоследен с 18 точки.