Аталанта победи лидера в Серия "А" Милан с 3:0 на "Сан Сиро" в дербито на 19-ия кръг.

"Росонерите", които правят невероятен сезон, допуснаха едва второ домакинско поражение в шампионата, но то ще е тежък удар по самочувствието на Златан Ибрахимович и компания.

Аталанта на Джан-Пиеро Гасперини за пореден път доказа, че е отбор, с който най-големите трябва да се съобразяват. Точни за бергамаските бяха Кристиан Ромеро, Йосип Иличич и Дуван Запата.

Срещата беше изпълнена с голови положения и пред двете врати, но гостите създадоха много повече и до голяма степен по-изгодните.

Кристиан Ромеро откри в 26-ата минута с удар с глава след центриране на Робин Госенс. В 53-ата минута Аталанта получи правото да изпълни дузпа след удар без топка на Франк Кеси срещу играч на гостите. От бялата точка Иличич преодоля Донарума за 2:0. Крайното 3:0 оформи Запата в 77-ата минут след извеждащ пас на Ромеро. Малко преди това централният нападател удари и греда.

Милан имаше своите шансове чрез Златан Ибрахимович и влезлият като резерва дебютант Марио Манджукич, но не ги оползотвори.

В друга среща от Серия "А" Удинезе и Интер завършиха наравно 0:0.

Така Милан остава лидер с актив от 43 точки. Интер е втори с 41, а трети е Рома с 37. Аталанта събра 36 и се изкачи на четвъртото място.