Атлетико (Мадрид) и Ювентус завършиха наравно 2:2 в първия мач за двата отбора от тазгодишната групова фаза в Шампионска лига.

Сблъсъкът бе повторение на тези в елиминациите през миналата година, когато Атлетико би с 2:0 в Мадрид и отпадна след хеттрик на Роналдо в Торино.

Този път обаче португалската суперзвезда нямаше ключова роля за развоя, при който всички четири гола паднаха през второто полувреме. Юве поведе с 2:0 в началото на втората част, но след статични положения допусна да бъде изравнен. Резултатът е заслужен, защото двата тима се хвърлиха в атака след почивката и играха страхотен футбол.

Една от интересните нодки в двубоя бе, че Юве излезе само с един италианец в стартовия си състав в лицето на Леонардо Бонучи. Важният дуел бе между младите суперзвезди Жоао Феликс и Матайс де Лихт, за които бяха платени много пари през това лято. Спектакълът през второто полувреме си заслужаваше и мачът можеше да завърши с всевъзможен победител. Юве на Маурицио Сари изненада с атакуващия си стил, макар че започна много предпазливо мача.

Първият добър шанс бе за домакините в десетата минута чрез Феликс. Младокът пробяга половината терен, тръгвайки от центъра и стреля в компанията на няколко защитници, но последва добро спасяване на Шчесни.

"Дюшекчиите" видимо доминираха през първата част и бяха отборът, който повече иска да вкара гол. Юве разчиташе на индивидуалната класа на Роналдо и се прибра в своята половина. По-опасните атаки ги спираше с неспортсменски нарушения.

"Бианконерите" обаче погледнаха по-смело в предни позиции в края на полувремето и отправиха няколко опасни далечни удара. Като цяло обаче от голови ситуации не изобилстваше през въпросните 45 минути.

През вторите стана страшно и възходът в играта на италианците даде резултат в самото начало. След 48 минути игра Гонсало Игуаин намери Хуан Куардадо и колумбиецът със страхотен фалцов шут не остави шанс на Ян Облак - 1:0.

Голът стресна домакините и съответно темпото на мача се покачи рязко в следващите минути. Атлетико започна да владее по-често и след час игра се сдоби с един от най-добрите си шансове. Коке получи на дузпата след многоходова акция, но стреля твърде неточно.

В 65-та минута Юве удари за втори път на контраатака. След центриране от ляво на Алекс Сандро, Блез Матюиди от близка дистанция реализира с глава за 2:0. Облак бе на сантиметри от едно от многото си впечатляващи спасявания, но този път се размина с такова.

След само пет минути обаче мадридчани стигнаха до своето попадение и то по добре познат начин. След центриране от статично положение Хосе Хименес отклони с глава към партньора си в защита Стефан Савич, който също от близка дистанция не остави шанс на Шчесни.

Голът даде импулс на атлети и те отправиха няколко бързи удара, които бяха спасени от полския страж. На другата врата Ян Облак направи също страхотно спасяване, а с важна намеса се отчете и Киърън Трипиър пред гол линията.

Изненадващо Юве се втурна в атака да търси трети гол и да не оставя нищо на случайността. След няколко опасности пред Облак, следващият голям шанс бе на другата врата, където Шчесни спаси много опасен удар на Витоло. Малко слсед това домакините поискаха дузпа, след като техен играч изрита топката в ръката на Леонардо Бонучи. Дистанцията бе твърде близка, за да се посочи бялата точка.

Атлетико обаче стигна до изравнителен гол в последната минута на редовното време - този път от корнер. Ектор Ерера се възползва от центриране на Трипиър - 2:2. Последните девет попадения, които Юве допусна в турнира, са именно от статични положения.

В 94-та минута Роналдо имаше възможност отново да е големият герой, но след като мина между четирима защитници топката се търкулна на сантиметри от лявата греда на Облак.