Атлетико (Мадрид) пропусна да победи отново - 1:1 на терена на Бетис, в късния неделен мач в испанската Примера.

Отборът на Диего Симеоне е на път да изпусне "спечелена" титла, след като водеше с 10 точки през януари пред грандовете Реал и Барселона.

В петата минута Яник Ферейра Караско даде идеален старт на гостите в Севиля, но Бетис изравни бързо - още в 20-ата Кристиан Тейо нанесе удар за домакините. Без Луис Суарес в атаката си, който бе едновременно контузен и наказан, Атлети не стигна до попадението на успеха.

А и загуби с травма другия ас на нападението - Жоао Феликс, който пък излезе в 48-ата минута. Не е ясно колко сериозна е контузията на португалеца.

Невероятната победна серия на лидера свърши на 8 февруари с едно нещастно 2:2 у дома със Селта, допуснато в последните секунди. От тогава машината на Симеоне скърца, последваха едва четири победи в 10 мача, гарнирани с две поражения и 4 ремита.

Със 17 от 33 възможни точки в тези 11 кръга и преродени откъм постоянство Барса и Реал, разликата се стопи.

Сега Атлетико води с 67 т., Реал е с 66, а Барселона има 65.

Остават осем кръга и битката е напълно непредвидима. Ключова дата изглежда ще е 9 май, когато Атлети гостува на Барса. Реал няма мач с нито един от двата преки конкуренти до края и програмата му изглежда най-приемлива.

Но пък, за разлика от тях, е още в Шампионската лига и има допълнителният ангажимент да е концентриран и в този турнир, а не само в първенството.