Челси победи с 2:0 Атлетико (Мадрид) и с общ резултат от 3:0 се класира за четвъртфиналите на Шампионска лига. Така след седем години пауза, "сините" от Лондон отново намериха място сред осемте най-добри отбора в турнира.

Челси също така продължава страхотната си серия под ръководството на новия си треньор Томас Тухел от 14 поредни мача без поражение. В девет от тях "сините" стигнаха до победа, а невероятната им игра в дефанзивен план се изразява в само двата допуснати гола за тези 14 двубоя.

Макар срещу себе си да днес имаха лидера от испанската Ла Лига - отбор с повече опит на такова ниво в настоящия си състав, играчите на Челси отново успяха да се справят по брилянтен начин. Първата крачка бе направена още в първия мач. Имайки гол аванс, Челси влезе далеч по-спокойно в срещата, като в крайна сметка с доста умно изигран мач, успя да свърши работата си.

Решителният момент дойде в 34-ата минута на мача, когато падна и голът, решил всичко в сблъсъка.

Вкара го мароканският национал Хаким Зиеш, който завърши страхотна контраатака в "синьо". Головият удар на Зиеш не бе от най-добрите, но все пак мина под плонжа на Ян Облак, който има славата на може би най-добрият вратар в момента, но този път не се намеси на ниво.

Челси стигна и до втори гол, но той падна секунди преди края на петминутното продължение от съдията. Вкара го Емерсон с първото си отиграване в мача, но в момент, в който за всички бе ясно, че Челси ще продължи напред. Именно заради това решителния момент сякаш бе голът на Зиеш.

Снимка: Getty images

Естествено, че Атлетико бе по-агресивният състав почти през цялото време, което бе нормално предвид резултата.

Тази агресия и опити за атакуващи действия обаче в никакъв начин не водеше до игрово преимущество на "дюшекчиите". Те изпитваха трудности със създаването на положения, като в нито един момент от мача гостите не успяха сериозно да притеснят английския тим.

Челси изигра мача доста умно, като след откриващия гол на Зиеш, през цялото време изглеждаше, че е по-вероятно "сините" да удвоят, отколкото Атлетико да стигне до изравняване.

Ян Облак направи няколко спасявания, с които все пак запаси шансовете на мадридчани.

За мнозина бе странен ходът на Симеоне в 60-ата минута, когато той реши да извади головата си машина Луис Суарес.

Дори и съотборниците му на терена недоумяваха защо се прави тази смяна, а уругваецът излезе с иронична усмивка на уста и подмина пренебрежително своя треньор.

Сякаш абсолютно всичко в този мач приключи 10 минути преди края, когато Стефан Савич удари противник с лакът при центриране от корнер. Макар и леко пресилено решение, реферът изгони черногореца, а с човек по-малко Атлетико вече съвсем се отказа да търси обрата.

Дори е истински късмет, че Челси спечели мача само с два гола аванс.