Манчестър Сити и Кристъл Палас завършиха наравно 2:2 на "Етихад" в страхотен двубой от 22-ия кръг на Висшата лига.

"Гражданите" изоставаха с 0:1 почти до края на мача, но стигнаха до обрат. За да е пълна драмата автогол на Фернандиньо донесе точката на лондонските "орли" и те във втора поредна година не загубиха като гост на Сити.

Както се случва по традиция, отборът на Пеп Гуардиола изцяло доминираше на своя стадион, но пропусна десетки възможности да открие резултата.

Така се стигна до 39-ата минута, когато новото попълнение на Палас Дженк Тосун реализира с глава след центриране от корнер.

Сити продължи да пропуска и през втората част, но стигна до пълен обрат след 80-ата минута. Серхио Агуеро вкара двете попадения - първо след асистенция на Габриел Жезус, а след това с глава при центриране на Бенджамен Менди.

В 90-ата минута остро центриране на Вилфред Заха бе засечено от Фернандиньо, който не остави шанс на своя вратар.

Това е поредна грешна стъпка на "гражданите" през този сезон и те остават с 48 точки - на 13 зад Ливърпул, който е с два мача по-малко. Кристъл Палас на Рой Ходжсън вече е девети с 30 точки.