Трите български футболни отбора, които ще участват в новата Лига на конференциите на УЕФА, научиха своите съперници за втория квалификационен кръг, за който се класират директно.

Локомотив Пловдив и Арда заслужиха правото си да участват с представянето си в Първа лига, а ЦСКА спечели Купата на България.

Турнирът е третият по сила след Шампионска лига и Лига Европа, а финалът му ще се проведе в албанската столица Тирана.

Абсолютният дебютант в евротурнирите Арда (Кърджали) изтегли тежък жребий и ще изправи срещу израелския Апоел Беер Шева, като ще домакинства в първия мач. Този тим игра с Лудогорец през 2017-а и го отстрани в третия квалфикационен кръг на Шампионска лига след общ резултат 3:3 и повече голове на чужд терен. Апоел Беер Шева завърши четвърти в израелското първенство през изминалия сезон. Освен това игра в групите на Лига Европа.

Локомотив Пловдив ще се изправи срещу чешкия Словачко, който завърши четвърти в местното първенство през миналия сезон. "Смърфовете" ще домакинстват в първия мач, а съперникът им има почти нулев опит в евротурнирите. Опитът им се простира в бившия турнир Интертото през 2002-а, когато изиграха 3 мача.

Носителят на Купата на България ЦСКА също ще домакинства в откриващия мач. "Червените", поради факта, че бяха поставени, могат да се похвалят с много по-лек съперник. Това ще един измежду северномакедонския Струга и латвийския Лиепая, които ще играят помежду си в първи кръг. Струга завършиха трети в първенството на Северна Македония, а латвийците пети в своя шампионат.

Мачовете от втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите са на 22 и 29 юли.

Жребият на българските отбори:

Арда Кърджали - Апоел Беер Шева (Израел)

Локомотив Пловдив - Словачко (Чехия)

ЦСКА - Струга (Северна Македония) или Лиепая (Латвия)

Във вчерашния ден стана ясен и жребият на Лудогорец за първия квалификационен кръг на Шампионска лига. Разградчани ще се изправят срещу беларуския шампион Шахтьор (Солигорск).

Ако "орлите" загубят този сблъсък, ще имат шанс да влязат в Лигата на конференциите, където техен съперник ще бъде загубилият дуела между Фола Еш (Люксмебург) и Линкълн Ред Импс (Гибралтар).