Манчестър Юнайтед взе сладък реванш от Истанбул Башакшехир, за поражението, което туският шампион му нанесе в началото на месеца край Босфора.

Този път "червените дяволи" не допуснаха сензация, постигайки победа с 4:1.

Успехът ги прати еднолично на първата позиция, като при оставащи два кръга до края на груповата фаза, Юнайтед има 9 точки, с три повече от преследвачите си ПСЖ и РБ Лайпциг.

По същото време в Париж, френският шампион спечели с 1:0, което сериозно заплете тази група група "Н", където последен остана отбора на Истанбул с едва три точки.

В следващите две седмици Мачестър Юнайтед има сблъсъци именно с двата си основни преследвача, като разпределението на първите две места изглежда доста неясно на този етап.

Нищо неясно обаче нямаше на "Олд трафорд", като още в 7-ата минтуа Бруно Фернандеш изригна със страхотен гол, пращайки топката в сглобката с ефектен шут от движение.

След още няколко пропуска, Юнайтед стигна и до втори гол, още преди да са изтекли 20 минути игра. Точен отново бе Фернандеш, който този път без да блести, просто прати топката в опразнената врата.

До края на полувремето домакините получиха право да изпълнят дузпа, като изненадващо Фернандеш не взе топката в преследване на своя хеттрик. С изпълнението се нагърби Маркъс Рашфорд, който бе точен за 3:0.

През втората част Юнайтед намали оборотите, от което Истанбул успя да се възползва в 75-ата минута. Тогава попадение за турците вкара Дениз Тюрюч, но гостите нямаха сили за нов гол, с който да върнат интригата в двубоя. В заключителните секунди Юнайтед успя да вкара нов гол, отбелязан от Даниел Джеймс.

Доста по-равностоен и интригуващ бе сблъсъкът между ПСЖ и РБ Лайпциг в Париж.

Той бе трети между двата тима в последните три месеца, след успеха на парижани в полуфинала на миналогодишния сезон в Шампионска лгиа, както и немският успех в началото на месеца.

Този път разликата между двата тима направи суперзвездата Неймар, който вкара дузпа в 11-ата минута, а тя се оказа достатъчна за успеха на френския шампион.

Наказателният удар бе отсъден за нарушение на Марсел Забицер срещу Анхел ди Мария. Реферът бе категоричен в решението си, което не се нуждаеше от намесата на ВАР.

След гола и двата тима имаха доста положения, а цялата втора част се игра почти изцяло пред вратата на домакините. Въпреки сериозния натиск обаче, отборът на РБ Лайпциг не успя да достигне до изравняване, което нямаше да бъде никак незаслужено.