Барселона постигна втората си победа от началото на сезона в испанската Ла Лига след 2:1 на "Камп Ноу" срещу коравия тим на Хетафе.

В герой за "каталунците" отново се превърна новото попълнение Мемфис Депай, който вкара победно попадение в края на първото полувреме и така домакините събраха актив от седем точки след три мача.

Пред 20 хиляди души Барса определено не впечатли с подаването си позитивът бе основно крайният резултат. Хетафе имаше не малко шансове да реализира.

Барселона поведе още във втората минута. Жорди Алба центрира остро от левия фланг и Мартин Брайтуайт се размина с топката, но тя стигно до Сержи Роберто, който засече от от малко разстояние за 1:0.

Хетафе отговори със страхотна голова атака в 18-ата минута. Сандро Рамирес направи ефектно двойно подаване бившия играч на Барса Карлес Аленя и от близо реализира за 1:1.

В 30-ата минута Барса отново поведе в резултата след фантастични индивидуални действия на Мемфис Депай, който финтира Хуан Иглесиас и стреля в близкия ъгъл за 2:1. Асистенцията бе на Френки де Йонг.

В началото на втората част вратарят Тер Щеген трябваше да прави няколко важни намеси в полза на домакините. Куман направи риск да пусне младите Нико Гонсалес и Гави, като вторият е едва на 17 години. Рискът се оправда, тъй като Хетафе не успя да вкара изравнителен гол.

В 82-ата минута гол на Роналд Араухо след статично положение бе отменен заради засада на Серхио Бускетс след центриране на Алба.