Барселона се разправи с най-скорошния си кошмар Валенсия за 5:2 на "Камп Ноу" в четвъртия кръг на испанското първенство.

Каталунците отнесоха разколебания си съперник четири месеца след като загубиха от него финала за Купата на Краля.

Валенсия уволни изненадващо треньора си Марселиньо в дните преди двубоя, а дебют на скамейката направи новият наставник Алберт Селадес.

Това бе пореден мач на Барса без Лионел Меси, който е контузен и гледа от трибуните. Голеадата обаче започна още във втората минута, когато младокът Ансумане Фати отблизо разстреля Яспер Силесен след асистенция на Френки де Йонг.

В седмата минута самият холандец направи 2:0, след като двамата комбинираха, но в обратен ред. Тези два гола показаха, че бъдещето на Барселона изглежда осигурено.

В 27-та минута Валенсия се върна в мача. Кевин Гамейро получи от Родриго зад защитата и вкара с лекота. Първоначално голът бе отменен, но благодарение на ВАР справедливостта възстържествува, тъй като отсъдената засада я нямаше.

В началото на втората част каталунците си върнаха спокойствието. След 51 минути игра Жерар Пике вкара с добавка първия си гол за сезона след едно от типичните си включвания като централен нападател.

Четвъртият гол за домакините падна след час игра и бе първи за Луис Суарес в мача моментално след влючването му в игра. Той стреля по фантастичен начин от място без никаква подготовка, пращайки топката в страничната греда преди тя да влети в мрежата.

В 82-та минута Суарес вкара и втория си гол след асистенция на Антоан Гризман. Уругваецът показа, че не трябва да бъде отписван и още има какво да даде на каталунците.

В самия край на мача Макси Гомес вкара за 2:5 след прострелно центриране на Денис Черишев.

Барса се изкачи до четвъртата позиция със седем точки, а Валенсия е 14-и с четири точки.