Барселона и Реал (Мадрид) не излъчиха победител в голямото дерби на испанския футбол и завършиха 0:0. Така най-доволни от резултата са отборите на Реал (Мадрид) и Севиля, които са съответно трети и четвърти в класирането на Ла Лига и ще се изправят един срещу друг утре вечер.

Атлетико остава лидер в таблицата със 77 точки, Барса е на второ място със 75, а Реал и Севиля са наблизо, съответно със 74 и 70 точки.

Атлетико опита да смути Тер Щеген с няколко шута в първите минути, но без особен успех. Столичани обаче бяха захапали здраво Лионел Меси, който рядко успяваше да играе с топката за по-дълго в началото на двубоя.

Диего Симеоне бе принуден да направи смяна след по-малко от четвърт час на “Камп Ноу”, след като Тома Лемар получи мускулна контузи и бе заменен от Саул Нигес.

Домакините се отърсиха от мудното си начало и заиграха в добре познатия си стил, оргнизирайки търпеливо нападенията си, владеейки топката значително повече от гостуващия тим.

Първата по-сериозна ситуация обаче бе именно на сметката на Атлетико, след като в 20-ата минута Анхел Кореа центрира ниско към Марио Ермосо и единствено чудесния шпагат на Клеман Лангле предотврати нещо повече за мадридския тим.

Барселона игра с човек по-малко в продължение на пет минути, след като Серхио Бускетс бе принуден да напусне, за да получи медицинска помощ след сблъсък със Стефан Савич. В крайна сметка халфът бе сменен от младия Илаиш Мориба в 31-ата минута.

Луис Суарес стреля опасно десетина минути преди края, но Тер Щеген успя да парира с крак изстрела по земя на доскорошния си съотборник. Германският вратар определено имаше повече работа от колегата си Ян Облак през първото полувреме, като няколко минути след това изби центриране, което щеше да попадне точно на главата на Суарес.

Меси създаде първата опасност за Барселона минути преди почивката, когато размина няколко играчи на Атлетико, но стреля встрани от вратата.

Второто полувреме започна с преса за “дюшекчиите”, от която каталунците успяха да се измъкнат и в 62-ата минута Жорди Алба центрира отляво, а резервата Мориба стреля, но топката бе отбита в корнер.

В 69-ата минута Роналд Араухо прати топката в мрежата на Облак с глава след центриране от свободен удар, но бе в положение на засада и голът бе отменен.

Две минути по-късно Суарес вкара на бившия си отбор, но това попадение също не бе зачетено, защото Яник Караско бе фаулирал Жерар Пике.

Гризман шутира покрай вратата петнадесетина минути преди края, а в оставащия четвърт час двата тима така и не успяха да вкарат. Най-добрата възможност се откри пред Осман Дембеле, който обаче не съумя да насочи топката добре с глава след поредното центриране на Алба.

В 89-ата минута Меси стреля от фаул фронтално срещу Облак, но не успя да завърти топката така, че тя да попадне във вратата.