Барселона не просто не успя да победи Бенфика, а се размина със загуба на “Камп Ноу” в последното си домакинство от групите на Шампионската лига. Каталунците не успяха да вкарат гол на португалския си съперник и срещата помежду им завърши 0:0, като след този резултат Барса остава на второ място във временното класиране на групата, но в последния кръг идва наглед невъзможна мисия - гостуване на Байерн в Мюнхен и задължителна победа. Или надеждата, че Бенфика няма да победи Динамо у дома.

Баварците са начело на класирането с 15 точки след пет мача и фантастична голова разлика от 19:3.

В първия мач на Чави като треньор в Шампионската лига футболистите му определено играха така, както той иска - с доминация във владението на топката и множество пасове, но въпреки превъзходството си така и не успяха да вкарат редовен гол във вратата на Одисеас Влаходимос.

В дъждовното време в каталунската столица двете най-добри положения за домакините през първото полувреме бяха на сметката на Юсуф Демир, който играе като преотстъпен от Рапид (Виена), Младият австриец пропусна да открие резултата още в седмата минута, а след това добри възможности пропиляха Гави и Жорди Алба в рамките на само минута между 27-ата и 28-ата.

Роман Яремчук пък не успя да вкара с глава на Марк-Андре тер Щеген, който спаси в 33-ата минута, а веднага след това гол на “орлите” бе отменен. Николас Отаменди порази вратата със силен шут, но топката бе излязла от игра малко преди това при изпълнението на корнер и попадението не бе зачетено.

Две минути преди почивката Демир проби в наказателното поле на гостите и стреля, но нацели гредата.

През второто полувреме възможностите пред Барса отново не липсваха, като първо Мемфис Депай се засуети и не успя да отиграе достатъчно бързо топка на границата на вратарското поле в 57-ата минута. “Блаугранас” продължиха да натискат съперника, най-вече по крилата, като особено активен отдясно бе Осман Дембеле.

Седем минути преди края на редовното време Роналд Араухо отбеляза гол, който обаче бе отменен заради засада. Защитникът засече прекрасно диагонално центриране от левия фланг, но освен, че попадението не бе зачетено, той получи разтежение, заради което напусна игра.

В 91-ата минута Жерар Пике стреля покрай вратата с глава, а в 93-ата Харис Сеферович пропусна да донесе победата на гостите от Португалия.

Швейцарският национал бе изведен сам срещу Тер Щеген, но се засуети и не успя да го преодолее, а след това топката отново попадна в него и той стреля в аут.

Така кръг преди края Барселона е на второ място в групата със 7 точки, а Бенфика е на трета позиция с 5, като в последните мачове задачите на двата тима са в двете крайности. Испанците гостуват на Байерн, а португалците приемат у дома Динамо (Киев).