Барселона изненадващо загуби от Осасуна у дома с 1:2 в предпоследния 37-и кръг на Ла Лига и математически осигури титлата на големия си враг Реал (Мадрид).

Каталунците за пореден път показаха неубедителна игра и дадоха нагледен пример за причините, поради които не заслужаваха трофея през тази година.

Гол в 94-ата минута ги посече на "Камп Ноу", като почти цяло първо полувреме тимът на Кике Сетиен изоставаше в резултата, а след почивката гол на Лионел Меси от пряк свободен удар за 1:1 не се оказа достатъчен за каквото и да било. Това беше първо поражение за каталунците в техния храм през този сезон и общо шесто в първенството.

Осасуна шокиращо поведе в 16-ата минута. След бърза атака от ляво Первис Еступинян центрира към Хосе Арнаис, който без да се замисля отправи перфектен шут с външната част на обувката за 1:0.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

В самото начало на втората част Мартин Брайтуайт вкара попадение за Барса, но то бе отменено заради засада на Лео Меси в хода на атаката.

Гениалният аржентинец реализира пореден пряк свободен удар в кариерата си в 62-ата минута, когато прехвърли стената и записа 23-ото си попадение през сезона. Така изравни за 1:1.

В 68-ата минута фантастичен гол на Луис Суарес правилно беше отменен заради засада. Но уругваецът направи запомнящ се ножичен удар.

В 76-ата минута Енрик Галего от гостите беше изгонен заради удар с лакът срещу Клеман Ленгле.

Барселона продължи да играе неубедително въпреки численото си предимство и допусна нов гол в продължението на срещата. В 94-ата минута при контраатака Торес реализира и вгорчи допълнително вечерта на каталунците.

Барса ще се концетрира за двубоя си с Наполи в Шампионска лига, а в последния кръг на Ла Лига играе протоколен мач с Алавес като гост.

В другите мачове от вечерта (Майорка математически последва Еспаньол към Сегунда):

Атлетик Билбао - Леганес 0:2

Селта - Леванте 2:3

Хетафе - Атлетико Мадрид 0:2

Бетис - Алавес 1:2

Майорка - Гренада 1:2

Реал Сосиедад - Севиля 0:0

Валенсия - Еспаньол 1:0