Барселона спечели ключова победа в испанското първенство, след като се измъкна с 3:2 на терена на Бетис. Успехът бе задължителен, след като часове по-рано Реал победи навън Осасуна с 4:1 и отвори преднина от 6 т. на върха в класирането.

Още в петата минута на стадион "Бенито Вилямарин" в Севиля стана горещо под краката на фаворита. Изстрел към вратата на Барса бе блокиран с ръка от Клемен Ленгле и след намесата на ВАР решението бе ясно - дузпа.

Серхио Каналес, бивш играч на Реал, с огромно удоволствие прати топката в мрежата - 1:0.

Каталунците отвърнаха светкавично, отърсвайки се от шока. Лео Меси измисли гол. Аржентинецът даде преценен до милиметри пас на Френки де Йонг сам срещу вратаря и халфът изравни.

Странно, след попадението в деветата минута, Барса заигра слабо, неуверено и като отбор в криза... За какъвто се говори, че е в последните седмици.

Набил Фекир се възползва, след като Артуро Видал необяснимо преотстъпи топката на съперниците си от Бетис в халфовата линия. Френският национал я прати в мрежата по диагонала - 2:1 и експлозия по трибуните.

Барса изравни с последния удар за полувремето. Меси центрира и изглеждаше, сякаш Ленгле извършва нарушение преди топката да стигне до Серхио Бускетс в малкото наказателно поле. Но ВАР не видя, не прецени или реши, че няма нищо нередно. 2:2.

След почивката гостите вече бяха отбор, който излъчва увереност. Водени от Меси, който в ролята на типичен плеймейкър разпределяше играта, каталунците тръгнаха да печелят задължителния мач.

В 72-рата минута Ленгле - отново той (!) вкара с глава след поредното брилянтно подаване на аржентинския гений. Хеттрик от асистенции за Лео Меси - феноменален, както обикновно.

Френският бранител намери време и да бъде изгонен в следващите минути, но не и преди същото да сполети Фекир от Бетис. Общо 10 жълти и два червени картона оцветиха допълнително горещия мач, в който нервите, скандалите около рефера и напрежението от промените в резултата бяха в изобилие.

Барса обаче си тръгва с най-важното - трите точки.

Те пращат отбора на 3 зад Реал (49 срещу 52), както и на 7 от третия Хетафе.