Севиля изпадна извън битката за титлата в Испания, след като загуби от Атлетик Билбао с 0:1 у дома.

Иняки Уилямс вкара в 90-ата минута след рядка контраатака на баските, а с това сложи край на надеждите на домакините за първото място.

Те бяха крехки, но ги имаше - при победа Севиля отиваше само на 3 т. от лидера Атлетико при 4 оставащи кръга.

"Изпуснахме твърде много ситуации, а имаше и напрежение - каза треньорът на загубилия тим Хулен Лопетеги. - Сега трябва да идем в Мадрид и да покажем, че мястото ни не е случайно."

В следващия кръг в Испания втория Реал приема четвъртия Севиля, а третият Барселона е домакин на водача Атлетико. Много въпроси могат да получат отговори в този уикенд.

Атлетико е със 76 точки, Реал и Барса имат по 74, Севиля остава със 70.

Лъвовете от Билбао гордо могат да гледат на сезона като успешен, независимо дали ще съумеят да се придвижат по-напред от деветото място, на което са в момента.

Те биха два пъти Севиля, спънаха с 2:1 Атлетико, а в последния кръг приемат Реал и могат още веднъж да се окажат арбитър в спора за титлата.

Освен това играха не един, а два финала за Купата на краля, но... загубиха трофея и за миналия, и за този сезон, само за 14 дни.